Czyszczenie wałków rastrowych

Czyszczenie wałków rastrowych

Najnowsza instalacja myjki ultradźwiękowej do wałków rastrowych w drukarni fleksograficznej Label2000 we Włoszech. Czyszczenie wałków rastrowych ultradźwiękami to bardzo skuteczna metoda w przypadku wszystkich rodzajów farb stosowanych we fleksografii. Jest bardzo ceniona przez naszych klientów. Urządzenie jest proste w instalacji i obsłudze, a proces czyszczenia w pełni zautomatyzowany. Wbudowany system filtracji oraz obieg zamknięty pozwala na wielokrotne wykorzystanie roztworu czyszczącego, co jest ekonomiczne i ogranicza wpływ procesu na środowisko.  Koszty inwestycji są stosunkowo niskie, a maszyna jest budowana na indywidualne zamówienie zgodnie z potrzebami każdej drukarni.

Ultradźwiękowe czyszczenie wałków rastrowych  odbywa się w dwóch zakresach częstotliwości 80 i 130 kHz. Generator elektroniczny wytwarza drgania elektryczne, które w przetworniku piezoelektrycznym zamieniane są na ultradźwięki. Ultradźwięki to fale dźwiękowe niesłyszalne dla ludzkiego ucha (podczas pracy myjki ultradźwiękowej słychać różne dźwięki harmoniczne). Powodują one w cieczy wiatr akustyczny, ciśnienie promieniowania oraz kawitację.

Instalacja urządzenia obejmowała rozruch maszyny oraz szkolenie personelu.

 

Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych w urządzeniu użytego do przeglądania strony. Więcej: Polityka prywatności
Ok, akceptuję