Ultradźwiękowa myjka do aniloksów QUICKER U
Ultradźwiękowa myjka do aniloksów QUICKER to indywidualnie zaprojektowane pod konkretne potrzeby każdej drukarni urządzenie, które zapewnia efektywne i głębokie czyszczenie.
Myjka jest dostosowana do wymaganych formatów, na dowolną ilość walców i odpowiednią liczbę sekcji mycia i płukania. Mycie aniloksów ultradźwiękami jest skuteczne z wszystkimi typami farb przy użyciu dedykowanej chemii. Zużycie wody jest bardzo niskie. Urządzenie ma wbudowany układ obiegu środka czyszczącego, który pozwala na wielokrotne użycie roztworu i bardzo niskie zużycie wody.
Zalety myjki ultradzwiękowej do aniloksów QUICKER:
Aniloksy w kąpieli z dodatkiem profesjonalnego detergentu poddane są oddziaływaniu fal ultradźwiękowych. Generator elektroniczny myjki do aniloksów wytwarza drgania elektryczne, które w przetworniku piezoelektrycznym zamieniane są na ultradźwięki. Są to fale dźwiękowe o częstotliwości powyżej 20 kHz, niesłyszalne dla ludzkiego ucha (podczas pracy myjki ultradźwiękowej słychać różne dźwięki harmoniczne). Powodują one w cieczy wiatr akustyczny, ciśnienie promieniowania oraz kawitację.
Myjka do aniloksów i mycie ultradzwiękami – krótki i łagodny proces czyszczenia pozostawia rolki doskonale czyste i gotowe do ponownego użycia w ciągu 25 minut. Kałamarze aniloksów mają skomplikowane kształty, trudno dostępne miejsca, wąskie szczeliny i otwory o małych średnicach, które dobrze można oczyścić tylko przy zastosowaniu ultradźwięków. Rosnące wymagania odnośnie czystości powierzchni wałków rastrowych, które mają bezpośredni wpływ na jakość i powtarzalność druku powodują, że ta technologia czyszczenia jest coraz powszechniej wykorzystywana. Metoda czyszczenia aniloksów ultradźwiękami jest niezwykle skuteczna i ekonomiczna, a więc najefektywniejsza.
Czyszczenie z siłą fali uderzeniowej, które nie powoduje uszkodzeń mechanicznych na powierzchni aniloksa. Fale ultradzwiękowe i kawitacja są całkowicie bezpieczne. Kawitacja polega na powstawaniu w cieczy bardzo małych drobnych pęcherzyków próżniowych, ich pulsowaniu i implozji, co powoduje miejscowe ciśnienie nawet kilku tysięcy atmosfer. W jednym centymetrze sześciennym w czasie 1 sekundy powstają miliony fal uderzeniowych, które odrywają od powierzchni przywarte do niej cząsteczki zanieczyszczeń. Wiatr akustyczny powoduje mieszanie cieczy. Ultradźwięki przechodzą przez metale i szkło.
Myjka do aniloksów może działać w dwóch zakresach częstotliwości. Jaką częstotliwość wybrać dla skutecznego mycia używanych przez Twoją drukarnię aniloksów? Niższa częstotliwość to dłuższy proces powstawania większych pęcherzyków, a ich implozje lepiej czyszczą większe kałamarze aniloksa.
Wyższa częstotliwość, to krótszy proces powstawania mniejszych pęcherzyków, których jest więcej, a ich implozje lepiej, dokładniej czyszczą mniejsze kałamarze aniloksa.
Urządzenie jest bardzo proste w instalacji i obsłudze. Wystarczy kilkunastominutowe szkolenie podczas instalacji aby operator mógł samodzielnie uruchamiać maszynę i kontrolować proces mycia.
Układ zamknięty urządzenie do mycia aniloksów pozwala na wielokrotne użycie roztworu i bardzo niskie zużycie wody.
Fale ultradźwiękowe aktywują proces kawitacji, tworząc pęcherzyki gazu, których implozje w kontakcie z powierzchnią wałka uwalniają wysokie ciśnienie i temperaturę. Ogromna siła ultradźwięków skutecznie rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia w komórkach cylindrów rastrowych.
QUICKER U500
Przykładowa specyfikacja
Max długość mytego aniloxa
Wymiary maszyny
Zasilanie
Wymagane dodatkowe przyłącza
Pojemność zbiornika na płyn
Pojemność zbiornika na wodę
500 mm
Szer 850mm Wys 1100mm Dł 680mm
230[V] 50[Hz]
Przyłącze powietrza 6[bar]
20[l] wykorzystujemy nasz pojemnik z płynem
20[l] wykorzystujemy nasz pojemnik
Jak to działa?
Rekomendowana chemia do aniloksów
Ciekawe linki
Metoda ultradźwiękowa – 10 powodów, dla których warto
Zobacz ciekawą infografikę i poznaj 10 powodów, dla których warto myć aniloksy metodą ultradźwiękową.
Zasada działania myjki ultradźwiękowej
Generator elektroniczny myjki ultradźwiękowej do aniloksów wytwarza drgania elektryczne, które w przetworniku…