Myjka do płyt po druku

Myjka do płyt fotopolimerowych po druku

Myjka do płyt po druku QUICKER to bardzo skuteczne urządzenie do mycia polimerów z każdego rodzaju farb wodnych, solwentowych i UV. W urządzeniach stosujemy dedykowaną chemię, która jest łagodna dla matryc i zapewnia oczekiwane rezultaty mycia.

Producentem urządzeń do mycia płyt fleksograficznych po druku jest Print Systems.

Zalety myjki do płyt QUICKER:

Sterowanie maszyny za pomocą jednego pokrętła. Operator steruje tylko prędkością posuwu płyty w zależności od stopnia jej zabrudzenia.

Wymiana chemii i wody odbywa się w tych samych pojemnikach handlowych, w których były zakupione. Nie trzeba nic przelewać.

Płyty są transportowane na specjalnym pasie, który zapobiega jej wpadaniu płyty siatkę. System prowadzenia płyt w urządzeniu jest oparty na pasie transportowym oraz szeregu zabezpieczeń. Takie rozwiązanie gwarantuje, że wszystkie wygięte płyty przejdą bezpiecznie przez myjkę, zostaną dokładnie umyte i wysuszone.

Mycie płyt po druku jest w pełni zautomatyzowane. Proces przebiega w bardzo delikatny sposób aby nie uszkodzić płyty. W wyniku mycia uzyskuje się w 100% czyste, suche i gotowe do ponownego użycia płyty.

Maszyna pracuje w obiegu zamkniętym, dzięki czemu redukuje do minimum zużycie płynów oraz ogranicza ilość koniecznych do podłączenia mediów, jednocześnie obniżając  koszty eksploatacji . Wystarczy podłączenie prądowe oraz sprężonego powietrza, by cieszyć się niezawodną pracą urządzenia.

30% mniej wody i 40% mniej środków chemicznych.

Proces mycia matryc po druku odbywa się w zamkniętej komorze. Dzięki zastosowanym innowacyjnym rozwiązaniom praca maszyny jest bardzo cicha.

Myjka do płyt QUICKER C jest standardowo wyposażona w złącze umożliwiające podłączenie automatycznego podajnika QUICKER AF. Synchronizacja urządzeń pozwala oszczędzić nawet do 90% czasu pracy operatora.

Myjka do matryc po druku automatyzuje proces mycia, zwiększa produktywności i wydajności czyszczenia płyt fotopolimerowych. W krótkim czasie, zaledwie kilku minut, otrzymujemy idealnie czystą płytę, suchą i gotową do ponownego użycia. To gwarantuje wysoką, powtarzalną jakość druku oraz skrócenie czasu realizacji zleceń.

Modele maszyn

QUICKER C66

QUICKER C96

QUICKER C140

Szerokość robocza
Minimalna długość płyty
Wymiary maszyny
Zasilanie
Dodatkowe przyłącza
Pojemność zbiornika na płyn
Pojemność zbiornika na wodę

660 [mm]
200 [mm]*
Szer 1200 Wys 1100 Dł 2100 [mm]
230 [V] 50 [Hz]
Przyłącze powietrza 6 [bar]
2o [L] – pojemnik z płynem
20 [L] – pojemnik

960 [mm]
200 [mm]*
Szer 1500 Wys 1100 Dł 2100 [mm]
230 [V] 50 [Hz]
Przyłącze powietrza 6 [bar]
20 [L] – pojemnik z płynem
20 [L] – pojemnik

1400[mm]
200 [mm]*
Szer 1900 Wys 1100 Dł 2100 [mm]
3×400 [V] 50 [Hz]
Przyłącze powietrza 6 [bar]
60 [L]
30 [L]

Jak to działa?

* możliwość mycia krótszych płyt – producent nie gwarantuje poprawności mycia

Weź maszynę w abonament!

Sprawdź kompleksową ofertę myjki do płyt po druku w stałym abonamencie już od 2549 PLN netto za miesiąc.

maszyny czyszczące dla drukarni
czyste matryce fotopolimerowe

Rekomendowana chemia do matryc fotopolimerowych

czyszczenie matryc po druku

Quicker Cleaner SOLVENT

Quicker Cleaner UV

Quicker Cleaner UV

detergenty dla fleksografii

Quicker Spray-On Cleaner

Quicker Spray-On Cleaner

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Skontaktuj się z nami

Doradzimy jak wzmocnić potencjał produkcyjny, udoskonalić jakość i powtarzalność druku oraz zapewnić przewagę konkurencyjną na lata.
Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych w urządzeniu użytego do przeglądania strony. Więcej: Polityka prywatności
Ok, akceptuję