Myjka do płyt fotoplimerowych

Myjka do płyt fotopolimerowych po druku

Myjka do płyt fotopolimerowych  po druku QUICKER C myje, płucze i suszy. Skutecznie usuwa zabrudzenia z każdego rodzaju farb. Budowa myjki pozwala na bezpieczną pracę z każdym rodzajem płyt. Dostosowana jest do podłączenia automatycznego podajnika płyt QUICKER AF, odbiornika AR lub pasa transportowego.

Prostota, wygoda obsługi, niskie koszty eksploatacji oraz solidność wykonania, to cechy za które klienci cenią urządzenia QUICKER serii C.

W urządzeniach stosujemy dedykowaną chemię, która jest łagodna dla płyt, neutralna dla środowiska i zapewnia doskonałe efekty mycia.

Zalety myjki do płyt fotopolimerowych QUICKER:

System prowadzenia płyt fotopolimerowych w urządzeniu jest oparty na pasie transportowym oraz szeregu zabezpieczeń. Takie rozwiązanie gwarantuje, że wszystkie wygięte płyty przejdą bezpiecznie przez myjkę, zostaną dokładnie umyte i wysuszone.

Stół podawczy z przodu urządzenia jest wykonany z blachy ryflowanej, na której wypalono laserem minimalne i maksymalne wymiary mytych płyt.

Włączona maszyna cały czas jest w trybie czuwania. W momencie położenia płyty na czujniku, rozpoczyna się proces mycia. Automatyczne włączają/ wyłączają się aktywne sekcje: mycie wstępne/ mycie zasadnicze/ płukanie/ suszenie.

W wysuwanej bocznej szufladzie, znajduje się miejsce na handlowe opakowania chemii , które podłącza się bezpośrednio do maszyny. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba przelewać detergentów do maszyny oraz zlewać zanieczyszczonych płynów. Węże zasilające są odpowiednio oznakowane: mają kolor czarny dla detergentu i niebieski dla wody. Zapobiega to pomyłkom podczas podłączania zbiorników.

Myjka do płyt fotoplimerowych QUICKER C jest standardowo wyposażona w złącza umożliwiające podłączenie automatycznego podajnika QUICKER AF lub stołu podawczego  oraz odbiornika płyt QUICKER AR.

Synchronizacja urządzeń pozwala oszczędzić nawet do 90% czasu pracy operatora.

Operator steruje tylko prędkością posuwu płyty w zależności od stopnia jej zabrudzenia.

Do zasilania maszyny w płyny służy system dozujący wyposażony w czujniki poziomu. Zabezpieczają one urządzenie przed możliwością pracy bez zapewnienia odpowiedniego poziomu płynów

System filtracji detergentu i wody działa w oparciu o przemysłowe filtry. Proste, tanie, a zarazem niezawodne rozwiązanie. Filtry wydłużają żywotność detergentu, jednocześnie  zabezpieczając pompy oraz zraszacze przed uszkodzeniem.

Mycie odbywa się specjalistyczną chemią bez konieczności jej podgrzewania. Skutkuje to brakiem oparów ,ograniczeniem parowania , co znacząco wpływa na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i detergentu oraz zapewnia zwiększenie bezpieczeństwa środowiska pracy.

System dosuszania płyty fleksograficznej od strony wierzchniej i spodniej.

Myjnia do polimerów zbudowana jest z ogólnie dostępnych profesjonalnych, markowych podzespołów. W razie awarii, wszystkie elementy automatyki i elektryki, można łatwo kupić i wymienić.

Wbudowane pneumatyczne pompy detergentu i wody gwarantują bezawaryjne działanie myjki z użyciem specjalistycznej chemii.

Myjnia do polimerów pracuje w obiegu zamkniętym, dzięki czemu redukuje do minimum zużycie płynów oraz ogranicza ilość koniecznych do podłączenia mediów, jednocześnie obniżając  koszty eksploatacji . Wystarczy podłączenie prądowe oraz sprężonego powietrza, by cieszyć się niezawodną pracą urządzenia.

Do instalacji i uruchomienia maszyny potrzebne jest przyłącze prądu i sprężonego powietrza.

Wirtualna instrukcja obsługi jest dostępna przez kod QR umieszczony na froncie obudowy maszyny. Po zeskanowaniu telefonem przenosi operatora do listy filmów instruktażowych, które krok po kroku prezentują jak wykonać czynności z zakresu obsługi operatorskiej i utrzymania ruchu.

O nic nie musisz się martwić. Producentem maszyny jest polska firma z dużym doświadczeniem w branży. Naszym celem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa, ciągłości produkcji i wysokiego poziom satysfakcji użytkowników naszych urządzeń.

Myjka do płyt fotoplimerowych automatyzuje proces mycia, zwiększa produktywności i wydajności czyszczenia płyt. W krótkim czasie, zaledwie kilku minut, otrzymujemy idealnie czystą płytę, suchą i gotową do ponownego użycia. To gwarantuje wysoką, powtarzalną jakość druku oraz skrócenie czasu realizacji zleceń.

Producentem urządzeń do mycia płyt fotopolimerowych po druku jest Print Systems.

Myjnia do polimerów QUICKER C - modele maszyn

QUICKER C66

QUICKER C96

QUICKER C140

Specyfikacja techniczna maszyn QUICKER C

QUICKER C66

QUICKER C96

QUICKER C140

Szerokość robocza
Minimalna długość płyty
Wymiary maszyny
Zasilanie
Dodatkowe przyłącza
Pojemność zbiornika na płyn
Pojemność zbiornika na wodę

660 [mm]
200 [mm]*
Szer 1200 Wys 1100 Dł 2100 [mm]
230 [V] 50 [Hz]
Przyłącze powietrza 6 [bar]
2o [L] – pojemnik z płynem
20 [L] – pojemnik

960 [mm]
200 [mm]*
Szer 1500 Wys 1100 Dł 2550 [mm]
230 [V] 50 [Hz]
Przyłącze powietrza 6 [bar]
35 [L]
15 [L]

1400[mm]
200 [mm]*
Szer 1900 Wys 1100 Dł 4100 [mm]
3×400 [V] 50 [Hz]
Przyłącze powietrza 6 [bar]
60 [L]
30 [L]

Jak to działa?

Weź maszynę w abonament!

Sprawdź kompleksową ofertę myjki do płyt po druku w stałym abonamencie już od 2549 PLN netto za miesiąc.

Możliwości automatyzacji procesu mycia płyt

QUICKER Inline

Odbiornik płyt_AR

Automatyczny podajnik QUICKER AF

QUICKER_C140_AF

Stół transportowy

Stół SA66_web

Rekomendowana chemia do matryc fotopolimerowych

czyszczenie matryc po druku

QUICKER Cleaner SOLVENT

QUICKER Cleaner UV QLine

QUICKER Cleaner UV

detergenty dla fleksografii

QUICKER Spray-On Cleaner

QUICKER Spray-On Cleaner

Jesteś zainteresowany zakupem urządzenia QUICKER C?

Skontaktuj się z nami

Doradzimy jak wzmocnić potencjał produkcyjny, udoskonalić jakość i powtarzalność druku oraz zapewnić przewagę konkurencyjną na lata.
Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych w urządzeniu użytego do przeglądania strony. Więcej: Polityka prywatności
Ok, akceptuję