Automatyczny podajnik do płyt QUICKER AF

Automatyczny podajnik do płyt QUICKER AF

Automatyczny podajnik do płyt QUICKER AF rewolucjonizuje proces podawania i mycia płyt po druku.

Minął zaledwie rok od rozpoczęcia przez Print Systems produkcji nowoczesnych urządzeń do mycia płyt fleksograficznych i typograficznych po druku, a firma wprowadza na rynek rewolucyjny w zamyśle i niezawodny w działaniu automatyczny podajnik do matryc QUICKER AF. To innowacyjne urządzenie jest zsynchronizowane i kompatybilne z każdym modelem myjki QUICKER C. Razem działają jak liniowa myjnia, która całkowicie automatyzuje proces podawania oraz mycia matryc drukowych.

automatyczny podajnik do płyt
QUICKER AF  automatyzuje proces podawania i mycia płyt- GIF

Jak to działa?

To nowatorskie rozwiązanie pozwala na jednorazowy załadunek do 25 matryc, każda w osobnej kasecie. Po podłączeniu podajnika do myjki, następuje automatyczna synchronizacja obu maszyn. Jeden przycisk START na podajniku uruchamia cały proces. Podajnik automatycznie wykrywa, w której kasecie znajduje się matryca. Po jej zlokalizowaniu kaseta zatrzymuje się na poziomie stołu podawczego, a matryca zostaje automatycznie wsunięta w myjkę. Proces powtarza się, aż do opróżnienia wszystkich 25 kaset podajnika. Rola operatora ogranicza się wyłącznie do załadunku i uruchomienia procesu przyciskiem START. Efektem pracy urządzeń są idealnie umyte, suche i gotowe do ponownego użycia matryce.

Redukuje o 90% czas poświęcany na wkładanie płyt do myjki

„Od początku przyświeca nam jeden cel. Chcemy tworzyć nowoczesne, użyteczne i obniżające koszty urządzenia peryferyjne usprawniające prace w każdej drukarni fleksograficznej. Nasze ambicje wpisują się w najnowsze trendy automatyki procesowej,  która w tym przypadku pozwala na eliminację mało produktywnych czynności i wykorzystanie potencjału ludzkiego tam gdzie jest to faktycznie konieczne. Automatyczny podajnik do płyt to pierwsze tego typu urządzenie na świecie. Według badań przeprowadzonych wśród naszych klientów, średnia drukarnia fleksograficzna posiadająca 4 maszyny drukujące ma do umycia 320 matryc dziennie. Łatwo policzyć, że roczny czas poświęcony przez operatora na czynności związane z oczekiwaniem przy maszynie i  wsuwaniem kolejnej matrycy do myjki – to łącznie ok. 600 godzin, inaczej 4 miesiące pracy jednego pracownika. Przy użyciu automatycznego podajnika QUICKER AF redukujemy czas podawania płyt o 90%. Ograniczenie kosztów pracy poprzez automatyzację tego procesu jest więc w skali roku znaczące.” – powiedział Dariusz Szymendera, Prezes Print Systems.

Wydłuża żywotność matryc

Drugim ważnym aspektem przemawiającym na korzyść automatyzacji podawania i mycia płyt jest wydłużenie ich żywotności. Ciężko to przeliczyć na pieniądze, ale ze względu koszty nowych matryc to bardzo ważna kwestia dla wielu drukarni. W urządzeniach QUICKER dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań żadna matryca (nawet ta najbardziej wygięta) nigdy nie wpada podczas mycia do zbiornika pod sekcją mycia.

Myjka QUICKER C z automatycznym podajnikiem QUICKER AF to bezpieczna dla matryc i oszczędna dla firmy inwestycja, a jej zwrot następuje w bardzo krótkim czasie.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie ile czasu spędzają Twoi pracownicy na mniej wartościowej pracy jaką jest wsuwanie brudnych po druku matryc do myjki? Pewnie nie wiesz, bo nikt tego nie liczy. My wiemy jak to policzyć i co z tą wiedzą zrobić. Skontaktuj się z nami i dowiedz się ile możesz zyskać dzięki zastosowaniu naszego podajnika QUICKER AF.

Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych w urządzeniu użytego do przeglądania strony. Więcej: Polityka prywatności
Ok, akceptuję