System automatyzacji mycia płyt

QUICKER - modułowy system automatyzacji mycia płyt

Modułowy system QUICKER automatyzacji mycia płyt fotopolimerowych jest odpowiedzią na oczekiwania drukarni fleksograficznych w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych.

System QUICKER pozwala na optymalizację procesów mycia płyt poprzez zwiększenie wydajności, redukcję przestojów i minimalizację czynności manualnych, co przekłada się na zwiększenie produktywności.

  • Umożliwia dowolną i stopniową konfigurację zestawu automatyzującego w czasie użytkowania myjki, który zaspokoi potrzeby każdej drukarni.
  • Wszystkie elementy systemu automatyzacji QUICKER są kompatybilne z bazowym urządzeniem jakim jest myjka QUICKER serii C.

W pełni automatyczny proces mycia wynosi zaledwie 25 minut. W tym czsie załadunek do 25 płyt do podajnika, który wykonywany jest przez operatora trwa do trzech minut.

Modułowy system automatyzacji mycia płyt fotopolimerowych QUICKER  – producentem urządzeń jest Print Systems.

Poziomy automatyzacji procesu mycia płyt fotopolimerowych

QUICKER Basic

QUICKER Combo

QUICKER Inline

Elementy systemu modułowego QUICKER

QUICKER C myjka

QUICKER SA – stół podawczy

QUICKER AF – automatyczny podajnik

QUICKER AR – automatyczny odbiornik

QUICKER Stół odbiorczy

QUICKER  kosz odbiorczy

Korzyści automatyzacji procesu mycia płyt fotopolimerowych

KOSZTY AUTOMATYCZNEGO PROCESU MYCIA stanowią jedynie 33% kosztów mycia ręcznego.

Automatyzacja minimalizuje błędy ludzkie w procesie mycia płyt fotopolimerowych, zmniejszając ryzyko uszkodzeń i zapewniając ciągłość procesów produkcyjnych.

Automatyzacja eliminuje czasochłonne czynności wykonywane przez operatora. Nawet przy ustawieniu najszybszej pracy myjki w średniej drukarni, może to trwać nawet kilka godzin dziennie. Automatyzacja pozwala na efektywniejsze wykorzystanie czasu pracy operatora – skraca go nawet o 90%, a zwrot z inwestycji liczony jest w miesiącach, a nie latach.

System modułowy QUCKER optymalizuje przepływ pracy poprzez usprawnianie procesów mycia, redukcję wąskich gardeł i minimalizację ingerencji ludzkiej, co prowadzi do zwiększenia produktywności.

Jak działa w pełni automatyczny system QUICKER Inline do mycia płyt?

Innowacyjny podajnik do płyt QUICKER AF pozwala na jednorazowy załadunek do 25 płyt, każda w osobnej kasecie. Po podłączeniu podajnika do myjki, następuje automatyczna synchronizacja obu maszyn. Jeden przycisk START na podajniku uruchamia cały proces. Podajnik automatycznie wykrywa, w której kasecie znajduje się płyta. Po jej zlokalizowaniu kaseta zatrzymuje się na poziomie stołu podawczego, a polimer zostaje wsunięty w myjkę. Proces powtarza się automatycznie, aż do opróżnienia wszystkich kaset podajnika. Po pełnym procesie mycia, płukania i suszenia, płyta trafia na stół odbiorczy urządzenia QUICKER AR. Czyste płyty na stole odbiorczym ułożone są w tej samej kolejności jak w podajniku, co ułatwia ich szybkie archiwizowanie.

Efektem procesu są idealnie umyte, suche i gotowe do ponownego użycia płyty.

Rola operatora ogranicza się wyłącznie do załadunku i uruchomienia procesu przyciskiem START.

Formaty i liczba polimerów obsługiwana przez automatyczny system QUICKER inline

Model myjki QUICKER C66 QUICKER C96 QUICKER C140
wymiar płyty max[mm] 660×600 960×600 1400×1200
wymiar płyty min[mm] 200×200 200×200 350×350
liczba szuflad na płyty w podajniku 25 18 12

Rekomendowana chemia do płyt fotopolimerowych

czyszczenie matryc po druku

QUICKER Cleaner SOLVENT

QUICKER Cleaner UV QLine

QUICKER Cleaner UV

detergenty dla fleksografii

QUICKER Spray-On Cleaner

QUICKER Spray-On Cleaner

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Skontaktuj się z nami

Doradzimy jak wzmocnić potencjał produkcyjny, udoskonalić jakość i powtarzalność druku oraz zapewnić przewagę konkurencyjną na lata.
Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych w urządzeniu użytego do przeglądania strony. Więcej: Polityka prywatności
Ok, akceptuję