System Inline do mycia płyt

QUICKER Inline - automatyczny system mycia płyt

Jedyny na rynku, zastrzeżony patentem, automatyczny system inline do płyt jest odpowiedzią na oczekiwania drukarni w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych. Podajnik QUICKER AF i odbiornik QUICKER AF są kompatybilne z każdą myjką QUICKER serii C.

Proste sterowanie pracą urządzeń w systemie inline obejmuje podstawowe parametry, takie jak np. prędkość pracy maszyny, którą operator dostosowuje do stopnia zabrudzenia płyt.

Cały automatyczny proces mycia wynosi zaledwie 25 minut. W tym załadunek 25 płyt do podajnika, który wykonywany jest przez operatora i trwa dwie do trzech minut.

Podajnik do płyt QUICKER AF – producentem urządzenia jest Print Systems.

Korzyści zastosowania podajnika QUICKER AF

Podajnik do płyt QUICKER AF umożliwia załadunek jednorazowo do 25 polimerów. Odbiornik QUICKER AR odbiera umyte płyty w kolejności ich podawania.

Automatyczny podajnik AF eliminuje czasochłonne wsuwanie płyt do myjki przez operatora. Nawet przy ustawieniu najszybszej pracy myjki w średniej drukarni, może to trwać nawet kilka godzin dziennie. Automatyzacja pozwala na efektywniejsze wykorzystanie czasu pracy operatora – skraca go nawet o 90%, a zwrot z inwestycji liczony jest w miesiącach, a nie latach.

KOSZTY AUTOMATYCZNEGO PROCESU MYCIA stanowią jedynie 33% kosztów mycia ręcznego.

OSZCZĘDNOŚĆ SPECJALISTYCZNEJ CHEMII – myjka pracuje w obiegu zamkniętym.

W procesie nie podgrzewa się płynów.

Jak działa automatyczny system mycia płyt?

Innowacyjny podajnik do płyt QUICKER AF pozwala na jednorazowy załadunek do 25 płyt, każda w osobnej kasecie. Po podłączeniu podajnika do myjki, następuje automatyczna synchronizacja obu maszyn. Jeden przycisk START na podajniku uruchamia cały proces. Podajnik automatycznie wykrywa, w której kasecie znajduje się płyta. Po jej zlokalizowaniu kaseta zatrzymuje się na poziomie stołu podawczego, a polimer zostaje wsunięty w myjkę. Proces powtarza się automatycznie, aż do opróżnienia wszystkich kaset podajnika. Po pełnym procesie mycia, płukania i suszenia, płyta trafia na stół odbiorczy urządzenia QUICKER AR. Czyste płyty na stole odbiorczym ułożone są w tej samej kolejności jak w podajniku, co ułatwia ich szybkie archiwizowanie.

Efektem procesu są idealnie umyte, suche i gotowe do ponownego użycia płyty.

Rola operatora ogranicza się wyłącznie do załadunku i uruchomienia procesu przyciskiem START.

Formaty i liczba polimerów obsługiwana przez automatyczny system QUICKER inline

Model myjki QUICKER C66 QUICKER C96 QUICKER C140
wymiar płyty max[mm] 660×600 960×600 1400×1200
wymiar płyty min[mm] 200×200 200×200 350×350
liczba szuflad na płyty w podajniku 25 25 12

Rekomendowana chemia do płyt fotopolimerowych

czyszczenie matryc po druku

QUICKER Cleaner SOLVENT

QUICKER Cleaner UV QLine

QUICKER Cleaner UV

detergenty dla fleksografii

QUICKER Spray-On Cleaner

QUICKER Spray-On Cleaner

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Skontaktuj się z nami

Doradzimy jak wzmocnić potencjał produkcyjny, udoskonalić jakość i powtarzalność druku oraz zapewnić przewagę konkurencyjną na lata.
Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych w urządzeniu użytego do przeglądania strony. Więcej: Polityka prywatności
Ok, akceptuję